Ve čtvrtek 9. března 2023 v 16.30 ve třídě 2.A proběhne schůzka s rodiči předškoláků.

Po dvě páteční odpoledne v lednu na naší škole probíhal turnaj ve vybíjené.

V předposledním lednovém týdnu, 19. a 20. ledna 2023, navštívil naši školu pan Josef Beneš, autor knih pro děti Meďan a Koumen na planetě pupkáčů a Meďan a Koumen na zatopené planetě.

Dne 26. ledna 2023 skončilo běžné vyučování pro 52 žáků ze sedmi tříd naší školy předčasně. Hned po druhé vyučovací hodině se v doprovodu paní učitelky D. Zárubové a paní asistentky J. Šmétkové vypravili do Janáčkova divadla v Brně na operní představení Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta.

Ve středu 18. ledna jsme navštívili muzeum v Boskovicích. Tuto akci jsme chtěli uskutečnit už před Vánocemi, ale z důvodu vysoké nemocnosti jsme ji přeložili až na leden. Tématem výstavy totiž byly betlémy, a to z rozličných materiálů i různých velikostí.

První povánoční týden jsme v naší třídě věnovali tématu svátku Tří králů.

Ve čtvrtek 19. ledna se uskutečnil další den v rámci projektu Hrdé školy. Aby se žáci mohli akce zúčastnit, museli se domluvit se svým kamarádem na stejném oblečení, stejném účesu, stejných doplňcích atd.

V pátek 13. ledna proběhlo v Brně krajské kolo florbalového turnaje ČEPS cup. Do tohoto kola soutěže se probojoval také tým našich chlapců z 1. stupně ve složení Jan Stejskal z 3.B, Adam Ryzí a Honza Sokol z 5.A, David Bárta, Tomáš Král a Ota Jež z 5.B.

V posledních týdnech roku 2022 žáci a učitelé 1. stupně připravovali výstavu na téma Pohádky. Práce se krásně prolínala s předvánočním obdobím, všichni si připomněli krásné pohádky.

Po návratu z vánočních prázdnin jsme si první školní den udělali projekt s názvem Novoroční tradice po celém světě.