Dětem IZS, které jsou žáky 1. stupně základní školy a vztahuje se na ně rotační výuka, je mimořádným opatřením MZd povolena celodenní osobní přítomnost ve školní družině nebo školním klubu, a to v týdnech, ve kterých v jejich třídě probíhá distanční výuka.

OD 12. DUBNA 2021 DO ODVOLÁNÍ

V týdnu od 12. dubna přicházejí do školy žáci 1. stupně v rotačním režimu. Rodiče všech žáků, kterých se nástup do školy týká, dostali do svých e-mailových schránek potřebné informace.

Třída 1. A

Distanční výuka v první třídě je velkým oříškem jak pro učitele, tak pro děti i rodiče. Nicméně všichni jsme se do toho vrhli rovnýma nohama a hned v říjnu jsme začali společně pracovat on-line v Teams. Ze začátku to bylo velmi náročné pro všechny, ale postupně se výuka zdokonalovala.

V týdnu před jarními prázdninami měl 1. stupeň v plánu projekt nazvaný Masopust a jeho zvyky. I když byly ve škole na prezenční výuce pouze první a druhé třídy, projekt úspěšně proběhl – prezenčně i distančně.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že:

Termín konání jednotné přijímací zkoušky ve školním roce 2020/2021 se mění takto:

Hejtman Jan Grolich určil po dobu tří týdnů (1. – 21. 3. 2021) v Jihomoravském kraji už 50 škol a školských zařízení, které zajistí péči o děti vybraných profesí nově od 2 let (hranice posunuta ze 3 na 2 roky) do 10 let, a to ve všední dny. Během posledního únorového víkendu hejtman určil 44 škol a školských zařízení, pro velký zájem rodičů a uzavření škol a školek na základě nařízení vlády ČR v pondělí 1. března přibylo v Jihomoravském kraji dalších 6 škol. Novinkou je také další profese - školy přijmou i děti pracovníků, kteří zajišťují funkci kritické infrastruktury.

Vláda na svém dnešním (26. února 2021) jednání rozhodla, že vzhledem k vážné aktuální epidemické situaci se kromě stávajících opatření ve školství od příštího týdne uzavřou také:

• mateřské školy
  • 1. a 2. ročníky základních škol včetně přípravných stupňů
  • speciální školy (školy podle § 16 odst. 9 školského zákona)
  • praktické školy jednoleté a dvouleté

Kompletní text krizového opatření vlády, týkajícího se škol a školských zařízení, naleznete ZDE.

zdroj: msmt

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření čj. MZDR 15757/2020-44/MIN/KAN (dostupné ZDE), dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

Začínáme již v pondělí 15.2.

Připoj se k nám i ty a pomoz nám společně oběhnout celý svět!!!

Dne 12.2.2021 proběhl ve třídě ST2 projekt na téma sv. Valentýn. Žáci k přípravě projektu přistupovali velice zodpovědně.