Ve středu 11. 5. přišli žáci do školy zkrášleni nejrůznějšími ponožkami. K vidění byly ponožky s humornými obrázky, flitry, v pestrých barvách, zářivé, prstové atd. Tento den si užili nejen žáci, ale i zaměstnanci školy.

V pátek 29. dubna se v Blansku uskutečnilo okresní kolo turnaje ve florbalu pro 1. stupeň. Také naši žáci se této sportovní akce zúčastnili.

Žáci letošních 5. tříd v loňském školním roce z důvodu protiepidemických opatření absolvovali pouze podzimní část výuky dopravní výchovy na dopravním hřišti v Blansku. Proto jsme využili možnosti a kurz dopravní výchovy pro cyklisty tito žáci v tomto školním roce dokončili.

V covidové době bohužel děti nemohly navštěvovat žádné kulturní pořady, o to větší měli druháci radost ze zhlédnutí divadelního představení Ferda Mravenec v podání Docela velkého divadla Litvínov. Na představení obě druhé třídy jely do kina v Blansku.

Na čtvrtek 28. 4. 2022 si předmětová komise přírodních věd připravila projektový den se zaměřením na pobyt v přírodě s názvem Novodobí Robinsoni.

Ve středu 6. dubna proběhl na naší škole zápis žáků do prvního ročníku pro školní rok 2022/2023.

V pondělí 11. 4. a v pátek 22. 4. 2022 se konalo okresní kolo biologické olympiády. Olympiáda probíhala na gymnáziu v Blansku.

V týdnu 18. - 22. dubna se uskutečnil na naší škole EKO TÝDEN, který organizovali členové školního parlamentu.

Hudební skladatel Leoš Janáček patří k nejvýznamnějším osobnostem Brna, a proto jsme využili nabídky brněnského TIC a ve čtvrtek 21. dubna 2022 žáci pátých a šestých tříd absolvovali výukový program O Janáčkovi a lišce.

V úterý 12. 4. 2022 se uskutečnilo okresní kolo Matematické olympiády. Žáci měli za 2 hodiny spočítat 4 příklady. U těchto příkladů je velmi důležitý i popis logických postupů.