slunicko

V letošním roce jsme již po čtrnácté uspořádali regionální recitační soutěž, která nese symbolický název O lysické sluníčko, protože se vždy koná na začátku března, tedy v době, kdy už je meteorologické jaro.

Když jsme se v březnu roku 2019 loučili s účastníky XII. ročníku regionální soutěže v recitaci „O lysické sluníčko“ pořádané naší základní školou a zvali na její XIII. ročník, netušili jsme, že se uskuteční až za tři roky. Protože se jedná o akci v okolí známou, v letošním roce jsme na tradici opět bez problémů navázali.

Regionální soutěžní přehlídka v recitaci „O lysické sluníčko“ pořádaná naší základní školou se stala pravidelnou a známou akcí.  V letošním roce proběhl 6. března 2019 již XII. ročník.

Stejně jako v loňském roce se sešlo 69 soutěžících, ale tentokrát z 10 základních škol (nově se připojila ZŠ Vísky a již tradičně se zúčastnily ZŠ Kunštát, Lomnice, Svitávka, Lipůvka, Drnovice, Bořitov, Rájec-Jestřebí, Boskovice a Lysice). Samozřejmě máme radost, protože se nám podařilo to, o co jsme se snažili – pěstovat kulturu mluveného slova a ukázat dětem, jak je zajímavé se přednesu věnovat.

V letošním roce jsme započali novou dekádu v pořádání regionální soutěžní přehlídky v recitaci „O lysické sluníčko“, ve čtvrtek 8. března proběhl totiž XI. ročník.

Tato akce se dostala do povědomí základních škol v okolí natolik, že se svou účastí většina dopředu počítá. Nepřekvapila nás tudíž ani chřipková epidemie a sešlo se opět 69 soutěžících z 9 škol. Samozřejmě máme radost, protože se nám podařilo to, o co jsme se snažili – pěstovat kulturu mluveného slova a ukázat dětem, jak je zajímavé se přednesu věnovat.

Zdá se to neuvěřitelné, ale ve čtvrtek 9. března 2017 proběhl na naší škole již X. ročník regionální soutěžní přehlídky v recitaci „O lysické sluníčko“!

Tato akce se stala tak známou v širokém okolí, že už s předstihem se ozývají kolegové z některých škol, zda a kdy Sluníčko proběhne. A to nás samozřejmě velice těší, protože se nám podařilo to, o co jsme se snažili – pěstovat kulturu mluveného slova a ukázat dětem, jak je zajímavé se přednesu věnovat.

V letošním roce se sjelo do Lysic 10 škol a společně s lysickými účinkovalo 75 soutěžících v 5 kategoriích. S ohledem na uvedený počet soutěžících musela platit podmínka, že přednášený text nesmí přesahovat 5 minut.

Ve čtvrtek 17. března 2016 proběhl na naší škole již IX. ročník regionální soutěžní přehlídky v recitaci „O lysické sluníčko“.Tato akce se stala, jak se zdá, známou v širokém okolí, neboť přijelo opět množství soutěžících z různých škol. Některé školy se zúčastňují již tradičně, nově projevily zájem ZŠ Žďárná a ZŠ Bořitov.

Ve čtvrtek 12. března 2015 zorganizovaly p. uč. Tejkalová a p. uč. Kyánková na naší škole již VIII. ročník regionální soutěžní přehlídky v recitaci „O lysické sluníčko“.

Tato akce se stala, jak se zdá, známou v širokém okolí, neboť přijelo rekordní množství soutěžících z různých škol z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Ve čtvrtek 6. března 2014 zorganizovaly p. uč. Tejkalová a p. uč. Kyánková na naší škole již VII. ročník regionální soutěžní přehlídky v recitaci „O lysické sluníčko“.

Tato akce se stala, jak se zdá, úspěšnou tradicí, neboť přijelo opět množství soutěžících z různých škol z blízkého i vzdálenějšího okolí. Těší nás, že některé školy projevují zájem o účast ještě dříve, než jsou rozeslány oficiální pozvánky a přihlášky.

Ve čtvrtek 14. března 2013 zorganizovaly p. uč. Tejkalová a p. uč. Kyánková na naší škole již VI. ročník regionální soutěžní přehlídky v recitaci „O lysické sluníčko“.

Tato akce se stala, jak se zdá, úspěšnou tradicí, neboť přijelo opět množství soutěžících z různých škol z blízkého i vzdálenějšího okolí, někteří již opakovaně, ale jiní úplně poprvé Sešlo se tu celkem 9 základních škol, aby poměřily síly v interpretaci textů. Konkrétně to letos byly školy z Kunštátu, Lomnice, Boskovic, Rájce – Jestřebí, Lipůvky, Adamova, nově pak ze Svitávky, Drnovic, které se utkaly se soutěžícími ze ZŠ Lysice.

Ve čtvrtek 1. března 2012 jsme ve škole pořádali už V. ročník regionální recitační soutěže O lysické sluníčko. Za pět let se u nás vystřídala pěkná řádka soutěžících z jiných základních škol v okolí a z akce se stala velmi hezká tradice, což bylo naším velkým přáním. Opět se tedy přivolávalo jaro a téměř jarní sluníčko radostně svítilo okny na soutěžící, kteří celé dopoledne svými výkony vzdávali hold poezii či próze.

Naše škola pořádala 10. března 2011 už 4. ročník regionální recitační soutěže O lysické sluníčko. Celkem se zúčastnilo 56 dětí z 8 škol. Recitátoři soutěžili v pěti kategoriích. Hlavní cenu soutěže, o které rozhodovali porotci i všichni soutěžící, získal Michal Danác z naší školy, jenž zaujal svým komediálním výstupem. Každý recitátor si odvezl ze soutěže malé keramické sluníčko.