V pátek 21. 6. se žáci 1. tříd vydali do lysické knihovny, kde je čekala tradiční akce Pasování na čtenáře.

Sami si pokřikem „Ať žije král“ přivolali pana starostu Lysic, který přišel v královském převleku a slavnostní chvíle se ujal. Prvňáčci nejdříve složili Čtenářský slib. Pak předvedli, jak umí číst.

Nakonec každý poklekl a byl rytířským mečem pasován. Děti si z knihovny odnesly krásný zážitek, pasovací list, knihu a dárkový poukaz na roční registraci zdarma pro nového čtenáře.

Děkujeme paní knihovnici za přípravu a panu starostovi za realizaci vydařené akce. Určitě se ve druhé třídě do knihovny vrátíme. Těšíme se na nová dobrodružství, která se v knihách skrývají.

Za tým 1. stupně Jitka Blahová, Monika Odehnalová, Jana Rozprýmová, učitelky 1.tříd.