Ve čtvrtek 27. listopadu bylo v budově školy plánované přerušení dodávky elektrické energie. Vzhledem k tomu, že ten den nebylo možné zajistit provoz školy, udělila paní ředitelka žákům ředitelské volno. Pro pedagogické  pracovníky školy (a také pro zájemce z řad provozních zaměstnanců) byla na tento den naplánována vzdělávací exkurze do Brna.

Vzdělávací tým společenských věd ZŠ Edvarda Beneše Lysice u příležitosti 75. výročí otevření školy srdečně zve na výstavu Škola včera, dnes a zítra, která je instalována ve 2. patře budovy.

Žáci prvního stupně naší školy měli možnost v soutěži Logická olympiáda porovnat své schopnosti s žáky Jihomoravského kraje.

V současné době je ve 3.B aktuálním tématem hospodaření s penězi. Začalo to tak, že jsme v českém jazyce narazili na rčení „lehce nabyl, lehce pozbyl“.

Z nadpisu je jasné, že text bude o tradiční dvoudenní literárně-historické exkurzi žáků 9. ročníku, která se s několika přestávkami realizuje již přes 20 let.

Dne 13. 11. 2025 navštívili žáci 5. ročníku místní knihovnu v Lysicích, kde se zúčastnili besedy s paní spisovatelkou Petrou Braunovou.

Dne 12. 11. 2025 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili kvalifikačního turnaje ve florbale v Blansku.

Žáci osmého a devátého ročníku naší základní školy se opět zúčastnili technické soutěže „Ukážeme vám, co ve vás vězí“, která prověřuje dovednosti žáků v řadě praktických i technických disciplín.

V listopadu proběhl ve 3.–5. ročníku školní fotbalový turnaj. Žáci druhého ročníku si odehrají vzájemná utkání až po ukončení plaveckého výcviku.

Stalo se již tradicí, že žáci naší školy v rámci výuky zavítají také do místní knihovny. Nejinak tomu je i v letošním školním roce, a tak v průběhu podzimu do knihovny zavítali i lysičtí třeťáci.