Dne 4.10.19 navštívily třídy 2.A a 2.B lysickou knihovnu. V tomto týdnu se totiž konala celostátní akce Týden knihoven, jejímž cílem je nejen podpora knihoven, ale také připomenutí radosti, které nám četba knih dává.

Paní knihovnice nám připravila besedu, jejímž tématem byla zvířátka v knihách. Přečetla nám bajku a nabídla širokou škálu nejrůznějších knížek, v kterých se zvířátka objevují. V testu jsme si ověřili, jak dobře známe některé pohádkové postavičky a zvířátka z příběhů pro děti.

Pak jsme dostali možnost se po knihovně porozhlédnout. Kromě zajímavých knížek nás zaujaly také společenské hry, které jsme si hned vyzkoušeli. Paní knihovnice nás také informovala o nové čtenářské soutěži Lovci perel.

Děkujeme paní knihovnici za pěknou besedu. Jistě to nebyla naše poslední návštěva a již teď se těšíme na další setkání.

Za 2.A a 2.B Mgr. Veronika Sedláková