V úterý 8. října 2019 se ze žáků 5.A třídy stali kuchaři a kuchařky! Tento den jsme totiž měli podzimní projektový den zaměřený na zpracování úrody jablek, tedy JABLÍČKOVÁNÍ.

Do školy jsme přišli vybaveni zástěrami, přinesli si jablka, paní učitelka připravila další suroviny a naše kuchtění mohlo začít. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, jedna měla za úkol uvařit jablečný puding, druhá upéct jablečný štrúdl (neboli spisovně závin J)

Nejdřív jsme se od paní učitelky a paní asistentky dozvěděli, jak budeme postupovat a pustili jsme se do práce. Oloupali jsme jablka, krájeli, strouhali, odměřovali a vážili potřebná množství ingrediencí a než jsme se nadáli, v hrnci voněla skořicí jablečná hmota, kterou jsme naporcovali do mističek. Z trouby vonělo několik nohavic závinu, které zlátly před očima.

Po upečení jsme je naporcovali, po vychladnutí jsme puding i závin ozdobili kopcem šlehačky a mohli jsme hodovat. Moc jsme si pochutnali.

A abychom si mohli podobnou laskominu připravit i někdy příště, na závěr jsme si procvičili sloh, napsali jsme si recepty s pracovním postupem, které přikládáme do fotogalerie našeho Jablíčkování.

Všichni jsme měli velkou radost z toho, že se nám práce dařila a to i díky tomu, jak jsme si při práci vzájemně pomáhali. Pokud si i Vy nějakou z dobrot podle našich receptů připravíte, přejeme Vám DOBROU CHUŤ!

Mgr. Andrea Musilová, třídní učitelka 5.A

Fotky z akce