V březnu navštívily třídy 3.A a 3.B Hvězdárnu a planetárium Brno, aby zhlédly program Astronaut.

Před tímto programem se žáci seznámili s aktuální hvězdnou oblohou, pozorovatelnými objekty, planetami a dalšími zajímavými vesmírnými úkazy. Asi největší zajímavostí byla ukázka černé díry, vysvětlení, co je to černá díra, co se v ní děje s jakýmkoliv tělesem a ukázka poměru velikostí s jinými planetami naší sluneční soustavy. Žáci se také seznámili s hrdiny řeckých bájí a mýtů, poznali bájná zvířata a také souhvězdí, která tvoří na noční obloze. Ukázali si také vesmírný severní pól, nejjasnější hvězdu naší noční oblohy a souhvězdí malého a velkého vozu. Poté následoval výukový film Astronaut, kde se žáci dozvěděli, co vše člověk musí absolvovat, než se stane astronautem a opustí gravitační pole Země.

Přestože stav beztíže u některých dětí způsobil lehce bílou až nazelenalou barvu, návštěva planetária se jim moc líbila a následný průzkum parku v okolí planetária ještě více. Počasí nám přálo a kromě zážitků na vesmírném hřišti se nám naskytl i velmi pěkný pohled na Brno.

Za kolektiv 1. stupně tř. uč. 3. ročníku – L. Rejtharová, Z. Koláčková