V pátek 15. března se ve velké tělocvičně konala tradiční soutěž ve skoku vysokém Lysická laťka. Poměřit síly přišlo celkem 20 žáků a žákyň ve třech kategoriích.

V kategorii mladších žákyň byla nejlepší Amálie Matějková (6.A), která překonala laťku ve výšce 130 cm, na druhém místě se výkonem 115 cm umístila Denisa Měcháčková (7.C) a na třetím Šárka Hájková (7.B) s Dianou Libišovou (7.A), které rovněž skočily 115 cm, ale měly horší pokusy na nižších výškách. V kategorii starších žákyň zvítězila výkonem 135 cm Pavlína Zábojová (9.C), na druhém a třetím místě byla Veronika Vorlíčková (8.C) a Laura Španělová (8.C) obě výkonem 130 cm. Ostatní starší žákyně podaly také výborné výkony. 125 cm překonala Aneta Kučerová (8.A), Lucie Jančíková (9.C) a Kristýna Kazdová (9.A). Starší žáci přišli jen dva a oba překonali laťku ve výšce 135 cm, byl to Vítek Pachlopník (8.B) a Filip Beránek (8.B). Paní učitelka Nedomová a Požárová děkují za velkou pomoc s organizací Simoně Halečkové, Lucii Jančíkové a Kristýně Kazdové.

Ve čtvrtek 21. března se žáci naší školy zúčastnili okresního kola soutěže ve skoku vysokém Kunštátská laťka. Na závod přijeli žáci ze 16 škol okresu. V každé kategorii se mohli z každé školy představit tři žáci, celkem tedy bylo v každé kategorii přes 50 skokanů a skokanek. Nejlépe se dařilo našim hochům. V mladších žácích se na stříbrném stupínku výkonem 149 cm umístil Tadeáš Crhák (7.C). V kategorii starších žáků Petr Fousek (9.B) s výkonem úctyhodných 171 cm vybojoval bronzovou medaili.

Další umístění našich žáků:

Mladší žákyně 10. místo Amálie Matějková (6.A), výkon 130 cm, 14. místo Kristýna Němcová (7.C), výkon 125 cm, 17. místo Denisa Měcháčková (7.C), výkon 120 cm.

Mladší žáci: 7. místo Matěj Zarboch (7.A), výkon 140 cm, 17. místo Antonín Paulík (7.B), výkon 130 cm.

Starší žákyně: 7. místo Pavlína Zábojová (9.C), výkon 130 cm, 8. místo Laura Španělová a Veronika Vorlíčková (obě 8.C), rovněž 130 cm, ale horší pokusy.

Starší žáci: 10. místo David Pernica (9.A), výkon 155 cm a 21. místo Adam Honsnejman (9.A). výkon 140 cm.

Jak už to ve sportu bývá, někomu se dařilo lépe, někomu hůř, než si přál. Všem soutěžícím gratulujeme k předvedeným výkonům, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí na Poháru rozhlasu, který se koná 23. a 24. 4. v Blansku.

Za kolektiv učitelů TV Mgr. Bc. Lucie Nedomová, Mgr. Jiří Hajdamach a Mgr. Eva Požárová