Okresní kolo matematické olympiády 9. ročníku se konalo 24. ledna 2024.

Vzhledem k tomu, že příklady MO jsou velmi náročné a často nestačí jen znalost učiva, ale je nutné prokázat rozsáhlejší nadání, není z řad žáků o soutěž větší zájem. Pokud žáci vyřeší alespoň 4 příklady z 6 ve školním kole, postupují do kola okresního. Letos postoupili z naší školy 4 žáci - Jan Kudláček, Daniel Dufek, Martin Tesař a Matyáš Křenek.

V okresním kole řeší 4 příklady. Na každý příklad je časová dotace 1 hodinu a ohodnocení 6 body, celkem tedy práce trvá 4 hodiny – 24 bodů. Součástí hodnocení je i slovní popis myšlenkových postupů a použitých matematických vztahů, což dělá žákům velké potíže. To vše svědčí o náročnosti soutěže. Úspěšným řešitelem se stává žák při získání 12 a více bodů. Nejlepší postupují do krajského kola.

V okresním kole letos soutěžilo 24 žáků a úspěšnými řešiteli se stalo pouhých 5 žáků. Z našich byl nejúspěšnější Jan Kudláček se ziskem 11 bodů.

Přesto všem žákům děkujeme za snahu a reprezentaci školy.

RNDr. Eva Sedláková