V rámci akce Jižní Morava čte k nám do školy díky spolupráci paní knihovnice Libichové s paní učitelkou Zárubovou zavítala dne 8. 1. 2024 spisovatelka Klára Smolíková.

Jméno této autorky zajisté není zejména dětským čtenářům neznámé. Jejích nápaditých pracovních listů ve výuce rádi využívají i učitelé.

Paní Smolíková v naší škole vedla dvě dílny psaní s názvem Začarovaný hvozd. Obou se zúčastnili žáci šestého ročníku. Děti se ve dvojhodinovce nejdříve seznámily s tvorbou autorky prostřednictvím výstavky knih s doprovodným slovem, pověděly si i pár slov o literárních žánrech. Potom paní Smolíková přečetla úryvek ze své knihy Začarovaný hvozd a žáci začali do nakopírované předlohy dle instrukcí autorky vytvářet svůj originální fantasy příběh. Na závěr dobrovolníci před spolužáky prezentovali svou vlastní knihu.

Zájemci o koupi autorčiných knih si domů odnášeli i nový titul s podpisem tvůrkyně.

Paní Smolíková pořádá workshopy pro žáky všech věkových kategorií. Rádi bychom ji u nás ve škole přivítali znovu.

Mgr. Dagmar Zárubová