Již v loňském školním roce jsme na webových stránkách „zachranzemepis.cz“ objevily návrh na projektovou práci nazvanou „Zeměpisné pizza boxy“. Projekt se nám velmi líbil a tak jsme ho zařadily do výuky.

V loňském roce zkušebně, jako dobrovolnou práci. Letos jsme do tohoto projektu zapojily všechny žáky 8.B a 8.C. Projekt rozvíjí spoustu žákovských kompetencí – práci s textem - vyhledávání informací na internetu i v učebnici, kreativitu, nápaditost, výtvarné schopnosti, spolupráci, …

Projekt jsme nazvaly – Zeměpisné pizza boxy- státy Asie.

Žáci se rozdělili do dvojic a každá dvojice si zvolila jednu asijskou zemi. Jejich úkolem bylo zjistit, co nejvíce zajímavostí o dané zemi a vměstnat je do pizza boxu, pokud možno i s modely. Svůj stát museli odprezentovat před ostatními žáky a vzájemně si práce ohodnotit. Ukázku, jak se jim některé práce vydařily, můžete vidět na jednotlivých fotografiích.

RNDr. Eva Sedláková, Mgr. Lucie Komárková