Dne 22. 11. 2023 se na 2. stupni konal DEN GLOBE na téma James Bond Agent 007.

Nejdříve žáci pracovali ve skupinách na zadaných úkolech ve svých kmenových třídách. Z úkolů bych zmínila tvorbu prezentace o životě a díle Iana Fleminga, autora románů, ve kterých vystupuje James Bond. Dalším z úkolů bylo vytvořit propagační plakát s výtvarným zpracováním Jamese Bonda a artefakty s ním spojenými. Žáci navrhli plakát k filmu s Jamesem Bondem. Myslím si, že mnohé filmové plakáty jsou velmi zdařilé. Za zmínku také stojí úkoly s hudebními nahrávkami z filmů o JB. Žáci si také úspěšně poradili s tvorbou komplexního informačního plakátu prezentujícího Spojené království Velké Británie a Severního Irska (mapa země a Londýna, obrázky památek, národních pokrmů a symbolů).

Odpoledne proběhly ve třídách prezentace úkolů a následovaly přípravy na přehlídku modelů. Z každé třídy byli vybráni zástupci, kteří představovali Jamese Bonda a Bond Girl. Za doprovodu tematické filmové hudby proběhla přehlídka modelů, jež byla úspěšným zakončením celého projektového dne. Atmosféra byla skvělá a modely téměř autentické.

Výtvory žáků jsou vystaveny v prostorách školy a sami můžete zhodnotit modely a výsledky práce ve fotogalerii.

Za VT CJ Radana Bresserová