Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že se zaměstnanci naší základní školy připojili k jednodenní výstražné stávce vyhlášené na 27. 11. Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství, bude tento den základní škola, školní družina i školní jídelna mimo provoz.

Hlavními důvody pro připojení ke stávce jsou:

• Snižování maximálního počtu hodin, které může škola využít pro výuku, což omezí možnost dělení hodin a tím znesnadní individualizaci vzdělávacího procesu.
  • Snižování finančních prostředků na asistenty pedagoga, nový způsob přidělování asistentů do škol. Bez asistentů pedagoga lze jen těžko realizovat probíhající inkluzi.
  • Nedostatečné zajištění finančních prostředků pro nepedagogické zaměstnance školy, bez nichž je nemožné zajistit provoz školy.

Děkuji za pochopení a podporu.

Mgr. Pavla Nesnídalová, ředitelka školy

V Lysicích 21. 11. 2023