V úterý 17. 10. 2023 se konalo v Rájci-Jestřebí okresní kolo turnaje ve stolním tenisu. Účast byla dle slov pořadatelů rekordní.

V kategorii starších chlapců soutěžilo 17 družstev, v kategorii mladších chlapců 11, starších dívek bylo 9 a mladších dívek 8 družstev.

Nejlépe se dařilo družstvu mladších žákyň, které ve složení Klára Křepelová (6.C), Kateřina Pařízková (6.A) a Sofie Růžičková (6.A) vyhrály nejdříve ve skupině proti žákyním ze ZŠ Svitávka těsným výsledkem 3:2. Poté porazily ZŠ Letovice 3:0 a nakonec žákyně ZŠ Rájec B také 3:0, což znamenalo postup ze skupiny z prvního místa. V semifinále se holky utkaly se ZŠ Černá Hora, nad kterou těsným výsledkem 3:2 zvítězily a postoupily do finále. Ve finále byly bohužel přemoženy domácím družstvem ZŠ Rájec A 1:3 a skončily na krásném druhém místě.

V kategorii mladších chlapců hráli Tadeáš Klimeš (6.B), Adam Ryzí (6.A), Tomáš Hrachovina (7.C) a Adam Horčica (7.C). Starší kluci soutěžili ve složení Adam Honsnejman (9.A), Erik Bastl (9.C), Matěj Kopřiva (9.B) a Štepán Hradecký (9.B). Kluci měli bohužel těžký los, zvláště pak starší kluci, kteří hráli mimo jiné i proti nejlepšímu hráči Jihomoravského kraje a nepovedl se jim uhrát ani set.

Všem zúčastněným děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Mgr. Bc. Lucie Nedomová

Fotogalerie