Během měsíce září jsem se postupně seznamovala se všemi třemi třídami prvňáčků. Na pomoc jsem si k tomu přizvala žabáka Ferdu z Emušákova a jeho mouchy.

Děti zhlédly pohádku o želvích závodech nebo o houpačce, zapojovaly se do děje a napovídaly plyšákům. Potom se Ferdovi představily a něco mu o sobě také prozradily. Ferda si při opakování jejich jmen zalétal a někdy si i trochu natloukl hlavu nebo záda. Děti poznávaly poslepu plyšáky z pohádky. Pak si nalepily na společný rybníček každý svůj lísteček leknínu, paní učitelky zase jeho květ, aby měly na Ferdu ve třídě nějakou památku. Popovídali jsme si o muškách z pohádky a o tom, jak si zvířátka pomáhala. Představila jsem se dětem a vysvětlila jim, co dělám ve škole. Nakonec si ještě děti zatančily s Ferdou písničku. Věřím, že se Ferda nevidí s dětmi naposledy a třeba na shledanou při další pohádce.

školní psycholožka