Tak jako každoročně, i v tomto školním roce je součástí výuky žáků 4. ročníku dopravní výchova.

Letošní čtvrťáci vyrazili ve čtvrtek 14. září 2023 do Blanska, aby v tamní dopravní škole absolvovali podzimní část kurzu. Výuka byla zaměřena na získání znalostí a dovedností budoucích účastníků silničního provozu – cyklistů. Během teoretické části jsme zhlédli výukové prezentace, které názorně doplňovaly informace o dopravních značkách a pravidlech silničního provozu. O nutnosti jejich dodržování se pak všichni přesvědčili při praktické části výuky přímo na dopravním hřišti. I přes počáteční nejistotu a drobné zmatkování nakonec všichni cyklisté jezdili celkem bezpečně a tak jsme se odpoledne vraceli zpět do školy zdraví a spokojení. Před sebou teď máme ještě skoro celý školní rok, během kterého se ještě dopravní výchově budeme věnovat tak, aby na jaře všichni čtvrťáci prokázali, že si zaslouží získat průkaz cyklisty.

Za učitelky a žáky 4. třid Mgr. Andrea Musilová

Fotky z akce