Ve čtvrtek 20. dubna se v Brně uskutečnilo regionální kolo mezinárodní soutěže YPEF – Mladí lidé v evropských lesích.

Do této soutěže postoupila všechna vítězná družstva z místních kol konaných v Jihomoravském kraji a v kraji Vysočina. Naši školu reprezentovaly žákyně z 8. a 9. ročníku – Johana Urbanová, Monika Šromová a Veronika Vrbová.

V areálu U Mravence Lesíka byl nachystaný program soutěže, a to poznávací stezka s 10 stanovišti, na kterých soutěžící museli poznat byliny, stromy, pobytové znaky i hlasy různých druhů zvěře, a test ze znalostí lesa a lesnictví. Po vyčerpávajícím soutěžním dopoledni všechny čekalo společné opékání párků a vyhlášení výsledků. Naše družstvo se ve své kategorii základních škol umístilo na krásném 4. místě.

Děvčatům patří velká gratulace ke skvělému výsledku.

Naděžda Matalová