Dne 2. 3. 2023 přijeli na naši školu členové záchranného týmu z Blanska, aby seznámili žáky osmého ročníku a děti z kroužku Červeného kříže s novými poznatky v oboru první pomoci.

Žáci se rozdělili na 4 pracovní skupiny a na jednotlivých stanovištích se učili účinné techniky při záchraně zraněných osob. Na stanovištích si všichni mohli nově nabyté informace vyzkoušet v praxi, pod odborným dohledem záchranářů. Proběhl nácvik zástavy krvácení, obvazování ran různými technikami, fungující masáž srdce na modelu, techniky přiložení tlakového obvazu, výjimečně i škrtidla, zbavování se cizího předmětu z dýchacích cest, ukládání člověka do stabilizované polohy a další pro život důležité praktické rady.

Takto strávené dopoledne rychle uběhlo a žáci se mohli rozejít do dalšího vyučování.

Mgr. Eva Požárová