Jako každým rokem, i letos se naše škola zapojila do literární soutěže O cenu Ludvíka Kundery. Akci pořádala Městská knihovna Kunštát ve spolupráci se Základní školou Kunštát již třináctým rokem.

V letošním školním roce byla účastníkům zadána na výběr dvě témata:

1. Třináctá komnata
  2. Neobvyklé Vánoce

Během listopadu a prosince 2022 přišel organizátorkám Mgr. Iloně Kuchyňové, učitelce ZŠ Kunštát na Moravě, a kunštátské paní knihovnici Radmile Banyové rekordní počet příspěvků - 116, třikrát více než v minulém roce. Texty doputovaly z Karlových Varů, Prahy, Brna, Moravské Nové Vsi, Železného Brodu a řady dalších měst a obcí.

Z našich žáků byl úspěšný Jakub Klíma ze třídy 9. A, který v kategorii žáků 14–15 let obsadil 2. místo.

Oceněné práce budou se souhlasem autorů zveřejněny na stránkách Městské knihovny Kunštát.

Vyučující ČJ Dagmar Zárubová