Ve středu 29. 5. zavítala třída ST1 v rámci školního výletu na boskovický zámek. Návštěvním okruhem žáky provedla zámecká paní v dobovém kostýmu.

Během prohlídky měli žáci za úkol sesbírat co nejvíce dukátů, které zde vytrousili loupežníci. Po skončení se  ještě se zámeckou paní vyfotili a pak je odvedla do zahrady, kde odevzdali ztracený poklad loupežníkům. Ti je za odměnu nechali vyzkoušet si střelbu z luku a kuše.

Pak se třída vydala do prudkého kopce směrem k hradu. Po občerstvení a odpočinku žáci vyrazili po červené turistické značce a přírodním terénem o délce 4,5 kilometrů se vrátili do centra Boskovic. Na náměstí si po zaslouženém sportovním výkonu dali výbornou zmrzlinu. A pak už nastal čas pro návrat domů.

Jana Uríková, třídní učitelka