Na přelomu dubna a května se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili fotbalového turnaje v Blansku.

Naše družstvo ve složení Ondřej Lepka, Simon Crhák, Radim Sekanina, Jakub Dítě, Daniel Jež, Jan Stejskal, Jáchym Šulc, Pavel Dvořáček, Ludmila Studýnková, Lucie Koláčková, Dominik Hégr a Ivo Konstanz mělo velké naděje, které byly vidět ve všech úvodních zápasech.

Ve skupině se hráči potkali se ZŠ Salmova - po překvapivě vyrovnaném zápase jsme sice prohráli 2:3, ale šli do toho s vervou a silného soupeře se rozhodně nebáli. Další utkání se ZŠ Rájec Jestřebí a ZŠ Lipůvka byla jednoznačně vítězná. Byla to krásná jízda plná fotbalových akcí, bylo se na co dívat a fotbalisti i fotbalistky si to náramně užili.

Bohužel pak přišel zápas se ZŠ Kunštát a naše družstvo bylo natolik nervózní a svázané, že se nám prostě nepodařilo proměnit spoustu gólových šancí, které by nám rozhodly postup. Nedá se nic dělat. Fotbalové štěstí nás lehce opustilo, i tak si hráči a hráčky (většina ze 4. ročníku) zaslouží velkou pochvalu za sportovní reprezentaci školy a vzorné chování během celého turnaje.

Poděkování také patří Martinu Pavlovi, který v pozici trenéra vedl naše školní družstvo.

Kolektiv 1. stupně – Z. Koláčková