Ve středu 20. března proběhlo v Adamově okresní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnili i naši žáci.

V pěti věkových kategoriích za naši školu soutěžilo devět žáků. Za první stupeň vystoupili před odbornou porotou Antonie Holcnerová z 1.A, Adina Růžička z 1.B, Alžběta Pavlů ze 3.A, Sebastien Vinter ze 3.B a Ludmila Studýnková ze 4.A. Druhý stupeň reprezentovali Michaela Borková z 6.B, Kristýna Němcová ze 7.C, Klára Benešová a Tomáš Skřička z 8.C.

V konkurenci ostatních základních škol naši žáci získali několik ocenění. V kategorii prvních tříd se na druhém místě umístila Adina Růžička a v kategorii druhých a třetích tříd získala třetí místo Alžběta Pavlů. Velkého úspěchu letos dosáhli i žáci druhého stupně. V kategorii šestých a sedmých tříd získala krásné druhé místo Kristýna Němcová a z kategorie nejstarších žáků si Tomáš Skřička odvážel diplom za první místo. Oceněným gratulujeme a Adince, Kristýně a Tomovi přejeme mnoho úspěchů v krajském kole. Všem jmenovaným žákům patří velké poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jana Uríková

poezie adamov