Členové parlamentu zapojili žáky do akce Hrdé školy Den společného umění. Cílem této akce bylo vytvořit společně umělecké dílo.

Na schůzce parlamentu měli žáci nejrůznější nápady, nejvíce se všem líbilo kreslení křídami. A protože ve škole je žáků mnoho, domluvili se, že by kreslili po celých Lysicích. Tak vzniklo společné dílo na téma Jarně rozkvetlé Lysice. Kreslilo se v týdnu od 11. do 15. března. Bohužel žákům počasí zpočátku nepřálo a první obrázky smyl déšť. Výtvory se objevovaly u školy, v parku, u hasičské zbrojnice, před radnicí, nad bytovkami atd. Svou fantazii ukázali nejen žáci prvního, ale i druhého stupně. Obrázky určitě potěšily všechny kolemjdoucí a naladily je na blížící se Velikonoce.