Nevíte, kdo je doktor Sacharin? Zeptejte se žáků 4. tříd. Ti se o něm dozvěděli při své návštěvě na Lipce – Rozmarýnek v Brně.

Žáci se zúčastnili 13. listopadu výukového programu na téma vliv cukru na lidský organismus. Jako pomocníci detektiva zkoumali, jaký vliv má cukr na zdraví člověka a jak negativně může působit. Zkoumali složení různých výrobků, které rádi konzumují a nestačili se divit, jak velké množství cukru obsahují. Zkoumali také vliv energetických nápojů a jejich návykovost. To vše si vyzkoušeli při hře venku na zahradě. Zajímavou aktivitou byla ochutnávka tvarohových pomazánek bez cukru. Cukr byl nahrazen medem, sušeným ovocem a ořechy. Při hodnocení zvítězila pomazánka se sušenými hrozinkami. Poslední aktivitou byla příprava palačinek bez cukru. Všichni se aktivně zapojili do vaření a šlo jim to pěkně od ruky jako zkušeným kuchařům. Ochutnávka byla již jen vrcholením programu. Domů si všichni odnesli recept na jejich přípravu.

Za třídy 4. A a 4. B   Alena Orlická

Více fotek