Říjen je měsícem knihoven, nejen proto druháci společně v tomto měsíci navštívili knihovnu, tentokrát školní.

Nachází se v přízemí školy a vzorně se o ni stará Mgr. Alena Orlická, která také besedu v knihovně vedla.  Nejdříve se druháci dozvěděli o organizačních záležitostech, kdy si knihy můžou vypůjčit, na jak dlouho, co dělat, když do termínu knihu nepřečtou. Následně jim paní učitelka povídala o samotných knihách – o možnostech výběru knih, zdůraznila, jak se ke knize chovat a kolik knih si děti mohou půjčit. Nejvíce se žákům líbila poslední část, kdy si z polic mohli knížku půjčit a u stolečků si ji prohlédnout. Někteří se do knihy tak začetli, že si knihu chtěli hned odnést domů.

Z besedy byli žáci nadšeni a rozhodně to nebyla poslední návštěva školní knihovny.  Vždyť čtení je jednou ze základních kamenů výuky na 1. stupni a každá další možnost rozvíjení zájmu o knihy je pro malé čtenáře velmi důležitá.

Za druhé ročníky zapsala Mgr. Olga Tejkalová   

img 03