Ve čtvrtek 10.10. 2019 proběhl ve třídě 1. A projektový den na téma „Podzim v lese a na zahradě“ s podtématem „Jablíčka“.

Nejprve si děti přečetly vzkaz na tabuli a hádaly, co je dnes čeká. Poté společně hledaly znaky podzimu, jaké změny se dějí v lese, na zahradě, v parku apod. Dozvěděly se, které měsíce jsou podzimní. V pracovním sešitě plnily úkoly, díky kterým si připomněly, jaké plody se sklízejí na zahradě v podzimních měsících a jak se patřičně v tyto dny obléknout.

Pak si žáci vyslechli pohádku O posledním jablíčku, rozkrojili si čerstvé jablíčko, uvnitř kterého našli hvězdičku a vyzkoušeli si ho i jedním tahem nakreslit. V průběhu celého dopoledne ochutnávali produkty vyrobené z tohoto plodu, které jim připravili ochotní rodiče. Na jazyku se jim rozplývalo několik druhů štrůdlů, mřížkový koláč, muffiny, nepečený pudinkový dortík, sušená jablíčka, nastrouhaná jablíčka s mrkví, kompot a vše měli možnost zapít výborným domácím i kupovaným moštem a porovnat tak jeho chuť.

Tento úžasný den jsme zakončili malováním. Děti pomocí temperových barev a obtisků listí vytvořily velmi pěkné obrázky podzimních stromů, jejichž barevnost nám bude zdobit školní chodbu.

V „jablíčkovém“ tématu budeme pokračovat i v dalších dnech. Budeme s nimi počítat, číst, psát a naučíme se i básničku,  protože jsme během jednoho dopoledne nestihli všechno, co jsme chtěli.

Chtěla bych velmi poděkovat všem rodičům, kteří nám přípravou dobrot zpříjemnili toto dopoledne. S takto výbornými parťáky je pro mne výuka dětí ještě větším potěšením.

Více ve fotogalerii.

Mgr. Jana Rozprýmová, t.u. 1.A