Ve čtvrtek 3.10. 2019 vyrazili žáci prvních ročníků na svůj první výukový program do ekologického centra Lipka v Brně, konkrétně do Rozmarýnku.

Čekal na ně perfektně připravený program nazvaný „Babiččina zahrádka“. Hned v úvodu se dětem představila babička, jíž se rozhodly pomoci. Rozdělily se do tří skupin, které se postupně vystřídaly na všech probíhajících aktivitách. Seznámily se s bylinkovou zahrádkou, očichaly, jak která bylinka voní a vypadá. Zastavily se u kompostu, kde jim bylo vysvětleno, jak takový kompost vzniká, co do něj patří a co ne. Dále děti ochutnaly některé druhy podzimní zeleniny, kterou rozeznávaly nejen po chuti a čichu, ale i hmatem. Na závěr si každé dítko vyzkoušelo zaset svou bylinku, u které budou mít možnost sledovat, jak roste, protože si ji v kelímku dovezli domů. Nechyběla ani výroba vlastní bylinkové soli.

I když bylo od rána chladněji, nakonec nám počasí přálo a sluníčko občas také vykouklo. Děti byly celé dopoledne na vzduchu, dobře se pobavily, mnoho zajímavého se dozvěděly a odjížděly zpět do školy možná unavené a hladové, ale určitě spokojené.

t.u. Jana Rozprýmová a Jitka Blahová

Fotky z akce