V pondělí 27. května se členové školního parlamentu zúčastnili exkurze do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Exkurze začala v informačním středisku na Malostranském náměstí, které slouží jako kontaktní místo pro návštěvníky Poslanecké sněmovny. Po zhlédnutí krátkého 20 minutového filmu „Poslanecká sněmovna“, který byl zaměřen na vývoj českého parlamentarismu, se skupiny ujala příjemná průvodkyně z Oddělení komunikace a vzdělávání. Následovala prohlídka reprezentativních i přilehlých prostor doplněná poutavým výkladem.

Po významných místech Prahy provedla členy parlamentu paní učitelka Kyánková. Prošli si Václavské náměstí, Karlův most, zastavili se na Staroměstském náměstí, prohlédli si zrekonstruovaný orloj.

Výlet se vydařil a byl plný nejen zábavy, ale i nových informací.