1. část – 22. 3. 2019

V pátek 22. 3. se v tělocvičně sešlo šest družstev žáků 3. –  5. ročníku, aby sehrála vzájemné ročníkové zápasy ve vybíjené.

Výrazně a velmi mile překvapila družstva třetích ročníků, která se turnaje zúčastnila poprvé, ale předvedla na třeťáky velmi kvalitní hru. Zaslouží si velkou pochvalu.  Znovu si zahrají cvičně příští týden.  Ve vzájemném zápase zvítězila třída 3. A, ale v obou částech zápasu se bylo na co dívat. Družstva čtvrtého ročníků předvedla také velkou snahu, rychlost a obratnost hlavně při vybíjení. Sportovní štěstí stálo na straně 4. A, která vzájemný zápas vyhrála. Obě třídy se do zápasu zakously s plným nasazením, což je jedině dobře. Družstva pátého ročníku již předvedla hru na vysoké úrovni, zejména družstvo hráčů 5. B, které bylo složeno z velmi kvalitních hráčů a všem záleželo na hře a radosti ze hry. Vzájemné utkání si opravdu užili naplno. U třídy 5.A se bohužel dobří hráči do turnaje nezapojili, což je smutné. Družstvo třídy 5.A i přesto předvedlo vynikající hru v zázemí a hru naplno až do konce, což si také zaslouží velkou pochvalu.

Posledním cvičným utkáním byl výběr žáků ze čtvrtých a pátých tříd. Byl to tréninkový zápas pro případnou účast žáků v okresních soutěžích. Všem hráčům je nutno poděkovat za vynikající sportovní výkony a za zapojení se do školního turnaje. Druhá část proběhne 29.3. opět v pátek.

Za kolektiv učitelek 1. st. ZŠ  - Z. Koláčková