V úterý 23.10.2018 se žáci čtvrtých tříd zúčastnili výcviku dopravní výchovy na dětském dopravním hřišti v Blansku.

Výuka probíhala v učebně na ZŠ Salmova, kde žáci dostali základní informace o novinkách z dopravy, o bezpečnostních prvcích, o náležitostech kola, o dopravních značkách a také zde byla pěkně zpracovaná videa na důležitá témata bezpečnosti silničního provozu – chodec, cyklista, řidič automobilu...

V druhé části se žáci přemístili na dopravní hřiště, které jsme si všichni prošli a vysvětlili si, jak se máme chovat na jednotlivých místech a řídit se pravidly silničního provozu. Poté žáci obdrželi čísla, vyzvedli si kola a začalo se v plném proudu jezdit. Z počátku se hodně dětí muselo rovnat s úzkými pruhy “pozemních komunikací”, kruhovým objezdem, železničním přejezdem a objížděním překážek, ale po deseti minutách jízd, už byl provoz plynulý a téměř bezchybný. Žádný cyklista nebyl vyloučen za nebezpečnou a rychlou jízdu.

V jarním termínu nás čekají testy dopravní výchovy a zkoušky z jízd za účelem získání průkazu cyklisty evidovaného na dopravním inspektorátu. Děkujeme oběma lektorkám z Autoškoly p. Pernica za cenné informace a příjemné dopoledne strávené ve společnosti dopravní výchovy.

Mgr. Z. Koláčková za uč. 4.r.

Více fotek