V úterý 16.10.2018 se žáci čtvrtých ročníků zúčastnili výukového programu Tajemství zvířat Moravského krasu, který pro nás připravili zaměstnanci Domu PŘÍRODY - Skalní Mlýn Blansko.

Program byl rozdělen do tří částí - první částí bylo promítané kino a ukázky videí zvířat natočených návštěvníky Moravského krasu, druhá část probíhala v expozici Domu přírody - kde byli zobrazeni všichni živočichové Moravského krasu.

Děti poznávaly zvířata podle otisků stop, ptáky podle jejich hlasů a prohlédly si částečně expozice Domu přírody. Ve třetí části jsme se dostali k živolapkám (zvíře se do nich uloví, ale je puštěno do přírody), ke spidercatcherům - lapačům na pavouky a hmyz, klíči na poznávání stop, k domečku pro brouky, připravenému domku pro ježka a také budkám pro netopýry. Žáci si zahráli hru Na jeleny a laně - uvědomění si priorit života - je důležité mít obydlí a jídlo, ale aby druh nevymřel, musí zůstat alespoň dva zástupci druhu. Další hra byla věnována potravním řetězcům a v této hře děti poznávaly všechny skutečně žijící a nalezené živočichy Moravského krasu. Celý výukový program se dětem moc líbil a zaujala je také široká škála ručně a domácky vyráběných suvenýrů.

Již teď se těšíme na jaro, kdy se do DOMU PŘÍRODY vrátíme na výukový program o pravěku.

Mgr. Z. Koláčková za uč. 4.r.

Více fotek