Dne 15. května se v Brně-Ivanovicích v tréninkovém centru mládeže FC Zbrojovka Brno uskutečnil fotbalový turnaj žáků základních škol.

Naši žáci David Bárta, Robin Lepka, Jiří Studýnka, Matyáš Macháček, Matyáš Slezák, Samuel Ostrejš, Michal Lepka, Marek Kopřiva a Ondřej Lepka zde předvedli velmi dobré výkony a vzorně reprezentovali naši školu. Úvodní zápas se ZŠ Pastviny jsme zvládli velmi dobře a zvítězili 2:0, tým působil jistě v obraně a dokázal využít své šance. Ve druhém utkání se ZŠ Novolíšeňská jsme předvedli velmi dobrý ofenzivní výkon a po zásluze zvítězili 4:1. Třetí zápas se ZŠ Měšťanská skončil remízou 1:1 ve vyrovnaném utkání, v němž si oba týmy vytvořily své šance. Čtvrté utkání se ZŠ Chalabalova přineslo bojovný a opatrný průběh a skončilo bezbrankovou remízou 0:0. Závěrečný zápas se ZŠ Masarova přinesl dramatický obrat, když jsme ještě čtyři minuty před koncem prohrávali 1:2, ale díky velké bojovnosti jsme dokázali skóre otočit na 3:2 a zvítězit. Se ZŠ Měšťanská jsme měli shodný počet bodů, a proto rozhodovaly pokutové kopy, ve kterých se blýsknul Michal Lepka skvělým zákrokem. Celkově lze turnaj hodnotit velmi pozitivně, protože žáci předvedli kvalitní výkony, týmovou spolupráci i skvělou reprezentaci školy.

Na všechny výsledky turnaje a celkovou tabulku se můžete podívat v přiložených fotografiích.

Mgr. Jan Minx

Fotogalerie