Ve čtvrtek 9. 4. 2026 se žáci prvního stupně zúčastnili okresního finále ve vybíjené v Blansku.
Družstvo tvořili: Kristián Kotlán, Štěpán Bárta, Teodor Jančálek (4.A), František Jašek, Lukáš Dítě (4.B), Ondřej Vrbka (5.A), Sebastien Vinter, Šimon Morbitzer, Metoděj Paleček, Ota Růžička a Ondřej Bárta (5.B). Turnaje se zúčastnilo celkem 10 škol, přičemž náš tým byl zařazen do skupiny B.
Ve skupině nás nečekali žádní lehcí soupeři, a proto jsme ke každému zápasu přistupovali s respektem. Úvodní utkání proti Letovicím nám těsně uniklo a kluci tak odešli poraženi. Chuť si však spravili v následujícím zápase proti Olešnici, kde si připsali první vítězství. Poté nás čekal zápas s Rájcem-Jestřebí, ve kterém jsme po velmi vyrovnaném průběhu nakonec těsně podlehli. V závěrečném utkání proti ZŠ náměstí 9. května kluci bojovali ze všech sil, ale ani tentokrát se nepodařilo dosáhnout na vítězství.
Ve skupině jsme tak obsadili 4. místo. Kromě sportovních zážitků si však kluci odvážejí i cenné zkušenosti do dalších turnajů.
Na závěr bych chtěla poděkovat všem hráčům za jejich bojovnost, nasazení a reprezentaci školy.
Za organizátory Bc. Pavla Marková
