Ve sportovní hale v Kunštátě se konala tradiční atletická soutěž ve skoku do výšky – Kunštátská laťka.
Naši školu zde reprezentovali talentovaní žáci, kteří poměřili své síly s konkurencí z dalších škol. Soutěž byla rozdělena do čtyř kategorií: mladší žáci, mladší žákyně, starší žáci a starší žákyně. V každé kategorii měla naše škola trojnásobné zastoupení.
V kategorii mladších žáků nás reprezentovali Cristián Hernandéz Rodriguéz, který překonal hranici 140 cm a umístil se na krásném 4. místě. Dále v této kategorii nás reprezentovali Vítězslav Kubín a Radim Sekanina. V kategorii mladších žákyň nás reprezentovaly Aneta Spohnerová, Anna Šafářová a Adéla Štěpánková. Děvčata předvedla skvělé výkony, ale na bednové umístění to bohužel nestačilo. V kategorii starších žáků zazářil Tadeáš Crhák se Štěpánem Juříčkem. Tadeáš se umístil na krásném 3. místě, když dokázal překonat laťku ve výšce 163 cm! Štěpán se umístil v první desítce s také krásným výkonem 145 cm. Třetí reprezentant v této kategorii byl Tadeáš Klimeš, který se bohužel při prvním skoku zranil a dále v soutěži nepokračoval. V kategorii starších žákyň, která byla velmi silně obsazená, nás reprezentovaly Sofie Růžičková, Daniela Šromová a Michaela Borková. Nakonec děvčata předvedla dobré výkony, ale stejně jako u mladších žákyň to na bednové umístění nestačilo. Všichni naši reprezentanti předvedli bojovné výkony, odhodlání a chuť překonávat nejen laťku, ale i sami sebe. Atmosféra závodů byla skvělá a naši žáci si odvezli nejen cenné zkušenosti, ale i radost ze sportu.
Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k dosaženým výkonům.
Za vyučující tělesné výchovy Mgr. Jan Minx
