Žáci 9. ročníku se zúčastnili okresního finále v basketbalu, které se konalo 27. 3. 2026 v Blansku.

Do turnaje jsme jeli s cílem odehrát kvalitní zápasy a porovnat síly s nejlepšími týmy v okrese. Celkem jsme odehráli tři utkání. V prvním zápase proti Gymnáziu Boskovice jsme bohužel smolně prohráli 8:0. V tomto utkání jsme si vytvořili spoustu šancí, ale bohužel jsme neměli štěstí při střelbě na soupeřův koš. Druhé utkání proti Rájci jsme zvládli velmi dobře a zvítězili 6:4. Kluci hráli bojovně, plnili pokyny a bylo vidět, že chtějí uspět. Právě nasazení a týmová spolupráce rozhodly o našem vítězství. V posledním zápase jsme nastoupili proti velkému favoritovi turnaje, ZŠ Boskovice, nám. 9. května, a prohráli jsme jednoznačně 30:3. Soupeř potvrdil svoji kvalitu, jednalo se o hráče, kteří se basketbalu věnují závodně, což bylo na hřišti znát.

Žáci si zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a předvedené výkony v jednotlivých zápasech, a především pochvalu za skvělou reprezentaci naší školy nejenom na hřišti.

Mgr. Jan Minx

Fotogalerie