V pondělí 20. října 2025 jsme se vydali na okresní kolo turnaje ve stolním tenisu do Ráječka.
Mezi žáky nebyl nikdo, kdo by se tomuto sportu věnoval závodně, ale jeli jsme tam s chutí zahrát si a poměřit síly. V kategorii mladších žáků nastoupil Jáchym Šulc, Petr Šeďa (oba 7.B), Sebastien Wilczek (6.A) a Vojtěch Čepelka (7.A), mladší žákyně reprezentovala Adéla Štěpánková a Žaneta Němcová (obě 7.A), starší žáky David Bárta, Tomáš Král (oba 8.A), Tadeáš Klimeš a Jan Sokol (oba 8.B). Za starší žákyně hrála Kateřina Pařízková (8.A), Klára Křepelová (8.C) a Adéla Knorová (9.C).
Ve všech kategoriích startovalo devět škol, které byly rozděleny do tří skupin po třech. Jedinou výjimku tvořili starší žáci, kde bylo přihlášeno 13 škol, které byly rozděleny do čtyř skupin. Soutěžilo se ve dvouhrách i čtyřhrách. Každé utkání se hrálo na dva vítězné sety, u chlapeckých kategorii pak vyhrálo družstvo, kterého dosáhlo čtyř bodů, u dívčích družstev se hrálo do třetího vítězného bodu. V kategorii mladších žákyň i starších žáků se nám bohužel nepovedlo postoupit ze skupiny. Mladším žákům se podařilo zvítězit nad ZŠ Černá Hora, poté prohráli se ZŠ Kunštát a postoupili do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále však po dlouhém boji podlehli hráčům ze ZŠ Letovice a skončili na 5. – 6. místě. Nejlépe se dařilo starším dívkám, které po jedné výhře a jedné prohře ve skupině postoupily do čtvrtfinále stejně jako mladší kluci. Ve čtvrtfinále se jim podařilo porazit žákyně z Gymnázia Blansko a postoupily do semifinále, kde je velice těsným výsledkem porazily žákyně ze ZŠ Knínice. Holky se poté utkaly se žákyněmi ze ZŠ Jedovnice a podařilo se jim nad nimi zvítězit a získat diplom a pohár za 3. místo.
Všem jmenovaným děkujeme za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy.
Za učitele TV Mgr. Bc. Lucie Nedomová
