... měření žáků 1. stupně
Naše škola je zapojena do projektu Olympijského víceboje od jeho začátku – od roku 2014. Tato akce je původně zamýšlena na podporu pohybové zdatnosti žáků a postupně se její součástí stává stále více škol.
Děti, které se měření účastní pravidelně, získávají kromě sportovního vysvědčení i ucelený přehled o své výkonnosti a jejím zlepšování. Zároveň je jim doporučen sport šitý na míru. Zjistí, který olympionik má podobné výsledky jako oni a dostanou kontakty na sportovní oddíly a kluby v okolí.
Olympijský víceboj se skládá z osmi disciplín. Pro žáky 1. stupně to jsou: skok snožmo z místa, hod basketbalovým míčem, postoj čápa, sedy lehy za minutu, hluboký předklon, T – běh, běh na 60 m a běh na 500 m. Měření letos měli na starosti žáci 7.C a ujali se toho úplně všichni velice zodpovědně.
Měření probíhalo na fotbalovém hřišti na Oulehle, během dopoledne v pondělí 12. 5. 2025. Počasí vyšlo na jedničku a žáci podali skvělé výkony, ze kterých měli velkou radost.
Ani žáci druhého stupně nejsou o měření výkonů ochuzeni, jen to probíhá v průběhu jarních měsíců v rámci hodin tělesné výchovy. V disciplínách jsou dvě změny – místo skoku snožmo z místa je trojskok snožmo z místa a místo 500 m běží žáci 1000 m.
Děkujeme městysi Lysice za poskytnutí prostoru hřiště, žákům 7. C za nasazení a těšíme se na příští ročník.
Za kolektiv učitelů Mgr. Bc. Lucie Nedomová