Outdoor Resort – Březová u Třebíče

Výlet v páté třídě, to si žádá pořádné zážitky. V letošním roce je sliboval program Škola čar a kouzel v Resortu Březová.

Cesta trvala necelé dvě hodiny autobusem. Když jsme přijížděli k Březové, v dálce jsme viděli velký areál se spoustou věžiček. Vše připomínalo obrovský hrad a všude prolézačky ze sítí. Byli jsme zvědaví, co nás čeká za překvapení.

Každá třída dostala svého průvodce a program mohl začít. Navštívili jsme muzeum. Uvnitř budovy byla výzdoba z doby egyptské a cesta s laserovými paprsky. Paprsky jsme museli šikovně prolézat, překračovat, jako bychom byli vykrádači pokladů v pyramidách. Úkol jsme všichni splnili a mohli přejít na další atrakci. Tou byla překážková dráha částečně ve výšce, v sítích, na kůlech, ale také nad vodou. Část nad vodou byla náročná. Nespokojený vodník, kterému vadilo, že rušíme jeho klid, nás nechtěl pustit na konec cesty k vorům. Stříkal na nás vodu. Bylo obtížné vystihnout okamžik, abychom nebyli mokří. Na konci cesty jsme se museli přepravit na voru zpět. Všichni žáci si tuto cestu prošli. Některým se tak líbila, že i několikrát.

Název další atrakce pod jménem Scherwood u některých vzbuzoval nadšení, u jiných obavy. Kdo se rád bojí a má rád strašidelné příběhy, ten si vstup do strašidelné místnosti opravdu užil. Vyzkoušeli jsme si ji skoro všichni. Strašidelná věž Karlštejn, to bylo něco. Prolézačky v sítích až do vysoké věže, přelézání překážek, a ještě strašidla v sudech, která na vás vystrkovala hlavu. Po výstupu do nejvyššího bodu byl sestup dolů na zem možný pouze tubusem tobogánu. Zvládli jsme to.

Začalo trochu pršet. Oběd jsme měli také v ceně návštěvy areálu a sliboval trochu odpočinku a posilnění. Moc jsme se těšili na lezeckou stěnu. Vyzkoušeli jsme ji všichni. Nejlepším lezcem byla Martinka. Chodí na stěnu trénovat pravidelně. Někomu se dařilo vylézt výš, někomu méně. Nejzajímavější byla stěna středověká, kam vylezli kluci i děvčata a nezabránil jim v lezení ani mírný déšť.

Vstoupili jsme do tajemné budovy. Budova měla název - Pirátská vesnice. Zde nás uvítal kůň. Vypadal jako živý, ale živý nebyl. Zadal nám úkoly a my hledali v truhlicích poklad. Vstoupili jsme do další místnosti, tam byl hostinský, který zadal také úkol, následovala sýrárna. A nakonec rýžování. To byla paráda. Každý dostal sáček s pískem, ten si nasypal do síta a pomocí proudu vody rýžoval drahokamy. Vyrýžované poklady porovnával s tabulkou s názvy a zobrazením kamenů. Na závěr si s námi naše průvodkyně zahrála hru proplétání.

Výlet jsme si opravdu všichni moc užili. Každý si mohl najít atrakci, která se mu líbila, nebo se naučit nové dovednosti. Reakce dětí na otázku, jak se vám výlet líbil byla, skvělý, super, bezva. Areál Březová doporučují všichni žáci pátých tříd.

Za páté třídy Mgr. Alena Stejskalová

Fotogalerie