Do 12. 6. nikdo z nás netušil, že existuje povolání rostlinolékař. Tento den žákyně 6.A v pracovních činnostech navštívily v Drnovicích pana Ing. Jana Růžičku, rostlinolékaře.

Můžeme ho spatřit v televizních pořadech pro zahrádkáře nebo si přečíst jeho články v odborných časopisech, např. Zahrádky a zahrady, Vinařský obzor, Agro, Rostlinolékař aj.  

Nejen lidé, ale i rostliny  mohou onemocnět. Jejich nemoci způsobují různí škůdci, např. plísně, houby aj. Ing. Růžička nás s těmito škůdci seznámil a uvedl nám, jakým způsobem s nimi  můžeme bojovat. Zdůraznil nám, že pokud použijeme postřiky, např. proti plísni brambor, rajčat nebo okurek, musíme si důkladně prostudovat návod na použití a dodržet ochrannou lhůtu, kdy nemůžeme plody konzumovat. Výklad nám vhodně doplnil fotografiemi škůdců a na jeho zahradě jsme se podívali na nemoci  u ovocných keřů a stromů.

Děkujeme panu Ing. Janu Růžičkovi za velmi podrobný a zajímavý výklad o škůdcích a nemocech rostlin.

Amálie Irena Jančová, žákyně třídy 6.A, všechno zdokumentovala. Můžete si prohlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Jaroslava Šmétková, učitelka PČ