Kroužek zahradnický zahájil svoji činnost již 14. září 2023. Přihlásilo se celkem 12 žáků ze 4. a 5. třídy. Kroužek probíhá každý čtvrtek na zahradě u rodinného domu v Drnovicích nebo na školním pozemku v době od 14 do 15.30 hodin.

Měli jsme již čtyři setkání, v nichž se žáci seznámili s pěstováním  různých druhů zeleniny a zahradních květin. Posbírali si semínka květin k jarnímu vysetí. Při čtvrtém setkání žáci sklidili jablka, mrkev, rajčata, ačokče (mexické papriko-okurky), salát a mangold, sázeli česnek.

Matěj Kučera, fotograf kroužku, celou akci zdokumentoval. Vše si můžete pohlédnout ve fotogalerii.

Před Vánocemi si každý člen pod vedením paní Sedláčkové z Drnovic vyrobí adventní věnec. V zimním období se zahradníci přemění na kuchaře a budou vařit ve školní kuchyňce.

Mgr. Jaroslava Šmétková, vedoucí kroužku zahradnického

Fotogalerie