V úterý 6. prosince se družstvo starších žákyň zúčastnilo okresního kola ve florbalu v Blansku.

Turnaj začal nadějně – výhrou 3:0 nad ZŠ a MŠ Adamov. Počáteční radost však vystřídal pocit zklamání po prohře 1:2 proti hráčkám z Letovic. Ve skupině jsme skončily druhé a čekal nás boj o semifinále proti Gymnáziu Boskovice. Semifinále holky vybojovaly po napínavé hře 1:0. V zápasu o finále žákyně podlehly ZŠ Sloup 2:0 a v souboji o bronz opět prohrály se ZŠ Letovice, tentokrát 2:0.

Tento den pro nás bohužel nebyl šťastný, a i když se holky snažily a byly herně lepší, nedařilo se jim vstřelit potřebný počet gólů. Žákyně obsadily celkově 4. místo v okrese z patnácti přihlášených týmů.

Naši školu reprezentovaly Lucie Burianová, Terezie Čumová, Natálie Danácová, Monika Mynářová, Martina Opluštilová, Aneta Opluštilová, Zuzana Tenorová (9.A), Natálie Budišová, Kristýna Havlová, Martina Slezáková (9.B), Lenka Knorová, Adéla Procházková a Dominika Švábová (9.C).

I přesto, že bylo umístění těsně pod stupni vítězů holkám gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Mgr. Bc. Lucie Nedomová

florbal stzak