Ve čtvrtek 10. listopadu se svátečně nastrojení žáci 3. tříd vypravili do brněnského Divadla Radost.

Sotva jsme se pohodlně usadili v hledišti a zhasla světla, přenesli jsme se do Indie a začali jsme spolu s výbornými herci prožívat děj přestavení Příběh džungle – Mauglí. V jeho průběhu se na jevišti (a často i mezi diváky) objevovali nejen Mauglího přátelé a vychovatelé -  medvěd Balú a panter Baghíra či vlčice Rákša, která se o Mauglího starala s mateřskou láskou stejně jako o svoje vlčata, ale také lidožravý tygr Šerchán, který se chtěl lidského mláděte zmocnit. Mauglí se průběžně seznámil i s dalšími obyvateli džungle, od kterých se naučil nejen zvířecí řeči, ale hlavně ctít zákon džungle. Postupně však poznával, že v divočině natrvalo žít nemůže a bude se muset pokusit žít s lidmi.

Celé představení bylo plné úžasných hereckých, tanečních, stepařských, artistických a pěveckých výkonů, které diváky zcela vtáhly do děje, což často dávali najevo i svými spontánními projevy v publiku.

Divadlo jsme opouštěli nadšeni a už se těšíme, že zase někdy v budoucnu divadlo navštívíme.

Mgr. Andrea Musilová za děti a učitelky 3. tříd