V týdnu 19. – 23. září se začalo z oblohy usmívat sluníčko a my jsme neváhali a využili příjemné dny babího léta k tradičnímu maratonskému běhu.

Připomněli jsme si, že jako jeden tým běžíme 42 km za celý první stupeň a každá třída i jednotlivý žák je součástí tohoto týmu. Žáci a žákyně si předávali štafetu po 100 metrech a nejzdatnější žáci tuto vzdálenost běželi i dvakrát nebo třikrát, ojediněle i čtyřikrát.  Fandili jsme si všichni navzájem. Část zápolení zhlédly i děti z mateřské školy, které se zrovna procházely v oboře a které jsme svým fanděním přivábili. Vzdálenost jsme zdolali za 174 minut. Do školy jsme se vraceli s úsměvem, příjemně unavení a spokojení.

Běhalo nás takhle moc! Ke svým zážitkům se děti vracely při odpoledním kreslení v družině.

Za kolektiv 1. stupně a družinu zpracovaly Mgr. Eva Růžičková, Mgr. et Bc. Lucie Nedomová