I letos bylo umožněno všem žákům 1. stupně navštívit zdejší kostel v Lysicích.

Po nedělní mši - Poděkování za úrodu  - Dožínky byl kostel velmi bohatě vyzdoben a celé okolí oltáře bylo obskládáno výpěstky plodin ze zahrádek v blízké i širokém okolí. Paní Marta Ryzí nám řekla spoustu zajímavostí z historie kostela, rozdělila plodiny dle ekosystémů a ukázala neobvykle velké, neznámé či jinak zajímavé výpěstky. Dozvěděli jsme se o stáří kostela, jež se datuje do období před Husity, kdy byl kostel mnohem menší - jeden sál a stodola v místě oltáře. Pak (před 230 lety) byl kostel upraven a rozšířen do dnešní podoby. Pokračovali jsme rozborem téměř každého ovoce, zeleniny a výrobků z nich a ukázali jsme si zvláštní druh okurky, kedlubnu giganta, meloun, černá rajčata, lněné semínko, rozdíly v klasech obilí - prostě přírodověda jako na dlani. V naší fotogalerii se můžete podívat, jak celá výstava byla připravena.

Velké poděkování patří paní Martě Ryzí, která byla ochotná ve svém volném čase přijít a věnovat se žákům 1. stupně ZŠ E. Beneše Lysice.  

kolektiv učitelů 1. stupně

Fotogalerie