Jako každým rokem, i letos se naše škola zapojila do literární soutěže O cenu Ludvíka Kundery. Akci pořádala Městská knihovna Kunštát ve spolupráci se Základní školou Kunštát již podvanácté.

V letošním školním roce byla účastníkům zadána na výběr dvě témata:

  1. (NE)CHTĚL BYCH BÝT JAKO ON/ONA
  2. DOBRÁ RADA NAD ZLATO

Organizátorům se sešly literární práce z různým míst naší republiky. Kromě hojně zastoupených škol z Kunštátu a Lysic přispělo několik brněnských základních škol. Ze vzdálenějších míst zaslali práce žáci z Litoměřic či Čermné nad Orlicí.

Letošní epidemiologická situace neumožnila uspořádat tradiční setkání autorů v Kunštátě, proto nás knihovnice paní Radmila Banyová navštívila ve středu 16. 2. přímo ve škole a předala diplomy a poukázky na knihy našim úspěšným spisovatelům.

Porota ocenila práce:

Kategorie 9 – 11 let

  1. místo Tereza Lengálová  A

 

Kategorie 12 – 15 let

  1. místo Jakub Klíma 8. A
  2. místo Lenka Rejtharová 8. A
  3. místo Tadeáš Nejedlý 7. B

Oceněné práce jsou se souhlasem autorů zveřejněny na stránkách Městské knihovny Kunštát.

Vyučující ČJ Dagmar Zárubová

Fotogalerie