V pátek 25. září 2020 vyrazili žáci 7. ročníku na tradiční dějepisnou exkurzi do Mikulčic, letos však netradičně v rouškách.

V Mikulčicích měli možnost prohlédnout si pozůstatky slovanského hradiště a mnoho zajímavých archeologických nálezů pocházejících z období Velké Moravy. Zjistili, jak lidé v té době žili, jak se oblékali a jaké zbraně používali. I když trošku pršelo, nenechali si ujít venkovní vystoupení historické skupiny Styrke, kde si někteří zkusili zbroj, zastříleli z luku nebo prohlédli oděv z tehdejší doby. Na závěr exkurze si žáci vyzkoušeli psaní hlaholicí na voskové tabulky.

I když nebylo příznivé počasí, exkurze se vydařila. Žáci se vraceli se spoustou nových informací a mnoha zážitky.