Jsem velmi ráda, že se v současné komplikované době podařilo uskutečnit každoroční adapťáky, byť za zpřísněných bezpečnostních opatření. Ve dnech 14. září 2020 proběhl adapťák 6. A, 16. září adapťák 6. C a 21. září adapťák 6. B.

Cílem akce bylo seznámení se spolužáky a usnadnění přechodu na novou školu či do nové třídy. Každá ze tříd se zúčastnila programu s třídní učitelkou i asistentkou pedagoga. V každé z nich bohužel pár žáků ze zdravotních důvodů chybělo. Dopolední program proběhl formou stmelovacích her převážně venku v lysické oboře. Pouze 6. B musela již mít při zahájení ve třídě roušky. Odpolední program se pak konal již tradičně v Lanovém centru PROUD Brno Lesná, kde žáci zdolávali lanové dráhy a horolezeckou stěnu ve skupinkách za vzájemného jištění. Tentokrát nám vyšel vždy za slunečného počasí. Akce pro žáky zorganizovalo Školní poradenské pracoviště ZŠ Lysice. Jsme rádi, že se adapťáky vydařily, a těšíme se zase za rok!

Školní psycholožka