Beseda s paní Klárou Smolíkovou -  spisovatelka knih pro děti a komiksů. Paní spisovatelku měli možnost poznat žáci 4. tříd.

Tato beseda – workshop proběhla 29. 1. 2020. Paní Smolíková představila některé komiksy, které děti znají, ale i novinky. Hravou formou si žáci mohli vyzkoušet, jak komiks vzniká. Ve workshopu, si děti prošli různá úskalí při tvorbě, mohli si vyzkoušet práci v komiksové redakci a tvořit na pracovních listech. Velice přínosné bylo seznámení, jak vlastně komiksy číst a kolik věcí si v příběhu můžeme sami domyslet.

Tvorba paní Smolíkové: Knihožrouti, Začarovaný hvozd, Pozor, v knihovně je kocour, Tajná dvojka – Příběh ztraceného koně.

Pokud se zeptáte paní knihovnice, určitě najdete některé knihy i v obecní knihovně.

Poslední zajímavé dílo paní Smolíkové je výstava v Praze na téma Jan Amos Komenský a jeho život, která je zpracovaná pomocí komiksů.

Za 4. třídy Alena Stejskalová