Předvánoční baletní představení v Janáčkově divadle Brno

V sobotu 14. prosince se třída 5.A vypravila do brněnského Janáčkova divadla. Těšili jsme se na představení baletu Petra Iljiče Čajkovského – Louskáček.

Ještě před samotným představením jsme si prohlédli nově zrekonstruovanou budovu divadla, navštívili divadelní bar a nevynechali jsme ani lektorský úvod, během kterého nás baletky seznámily s dějovou linkou příběhu a pod vedením primabaleríny jsme si mohli zkusit baletní pozice. O přestávce jsme se mohli zúčastnit výtvarné soutěže pro děti Namaluj Louskáčka.

IMG 5

Téměř šedesátka svátečně oblečených a slavnostně naladěných dětí a jejich rodičů strávila příjemné předvánoční odpoledne v salonu bohaté rodiny s velikým vánočním stromem, kde se rozdávaly dárky, dospělí se příjemně bavili a děti lumpačily. Malá Klárka dostala od strýčka hračku - louskáček na ořechy, který jí její trochu škodolibý bratr Fritz rozbil. Naštěstí strýc hračku opravil, Klárka s ní u stromečku usnula a začaly se dít divy..  Louskáček oživnul, přemohl v boji Myšího krále a proměnil se v krásného prince. Za chvíli jsme se ocitli ve snovém světě na zámeckém plese ve společnosti Královny cukrovinek, jejího kavalíra a jejich hostů z různých zemí. Všichni tančili a oslavovali až do rána, kdy skončil sen a Klárka se probudila u vánočního stromečku se svojí hračkou - louskáčkem v náručí…

Pohádkový příběh, plný úžasných tanečních výkonů, krásných kostýmů, provázený nádhernými melodiemi sice končil, pro nás však byl krásným začátkem prožívání kouzelného času Vánoc, během kterých se mohou stát i zázraky…

Krásné Vánoce plné pohádkových kouzel a překvapení přejeme i Vám!

Mgr. Andrea Musilová, třídní učitelka 5.A