Dramatický kroužek - 2. stupeň

V tomto školním roce se maličko pozměněná sestava dramatického kroužku vrhla do přípravy naučného pásma z oblasti historie divadla. Pásmo bylo nazváno Divadelní kukátko aneb Průvodce divadelním světem a děti v něm vystupovaly po dvojicích nebo jako jednotlivci s dialogy a monology ze slavných světových i českých her.

Průvodní slovo, které stručně popisovalo vývoj divadla, spojilo jednotlivé kusy dohromady. Divákům se tak představila Julie s chůvou, Romeo, Cyrano z Bergeracu, Chrobáci ze Života hmyzu, lakomec Harpagon, Antigona, vodníci Michal a Ivan z Lucerny a další. Pro rodiče a veřejnost se vystoupení uskutečnilo v prosinci 2003 v prostorách Obecní knihovny Lysice.

Představení Klíč k určování kluků si připravila pětice nejstarších členů kroužku: J. Kubizňák, V. Miholová, Š. Mazalová, D. Bočková a E. Svobodová. Inspirací se stala stejnojmenná kniha Kathryn Lambové.
Děvčata představovala pracovnice seznamovací kanceláře a poskytovala zájemkyním o seznámení podrobné informace o různých typech chlapců. Jejich spolužák měnil masky jednotlivých typů a místy pronesl více či méně vhodnou poznámku. Představení zahajovalo školní kolo recitační soutěže II. stupně, bylo předvedeno na oslavě Dne učitelů v Lysicích, na přehlídce poezie v Boskovicích a na semináři dramatické výchovy pro učitele při okresním kole recitační soutěže v Adamově.

Posledním vystoupením tohoto školního roku byla pohádka Josefa Čapka O tlustém pradědečkovi a loupežnících uvedená v červnu 2004 opět v sále sokolovny v Lysicích. V pohádce exceloval zejména J. Kubizňák v úloze legračního Tlustého pradědečka, kterého zajali a trápili hloupí loupežníci. Nejstarší členové kroužku se tímto představením se základní školou rozloučili.

Za tři roky své činnosti se dramatický kroužek kromě uvedených představení podílel i na dalších kulturních akcích školy či obce. Samostatnost, pěkné vyjadřování a vystupování žáků se uplatnilo například při konferování Školní akademie ZŠ Lysice, oslavě Svátku matek v Lysicích nebo oslavě Dne vzniku samostatného československého státu 28. října na náměstí v Lysicích.